chitties روسیه آمریکا دانمارک دانمارک

chitties: روسیه آمریکا دانمارک دانمارک اینترنتی وزارت دفاع وزیر امور خارجه بین الملل

گت بلاگز سیاسی باید بپذیریم که کشور با چالش های جدی در بخش های متفاوت روبه روست

نامزد دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید بپذیریم که کشور با چالش های جدی در بخش های متفاوت روبه روست و این چالش ها را می شود با یک دولت کارآمد به

باید بپذیریم که کشور با چالش های جدی در بخش های متفاوت روبه روست

به گزارش خبرنگار انتخابات گروه تحریریه سایت جوان؛اسحاق جهانگیری در آخر گفتگوی خاص خبری با حضور در جمع خبرنگاران در مورد سوالاتی که در این برنامه مطرح شد گفت: در مورد سوالاتی که مطرح کردند، من در همان چارچوب نقطه نظراتم را اعلام کردم، و چند عنوان کلیدی مهم بود، از جمله بحث راه های مبارزه با مفاسد!

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: جمهوری اسلامی یک حکومت دینی است که متاسفانه با یک پدیده ای به نام مفاسد اقتصادی روبه رو شده است است و باید ساز و کارهای دقیق علمی جهت مقابله با آن فکر شود و با قاطعیت عنوان دنبال شود.

وی افزود: یکی از سوالات مهم راجع به سهام عدالت و بحث پیگیری به طبقات ضعیف بود و امیدوارم که اصلاحاتی که در کار سهام عدالت انجام گرفته یک کمک بزرگی به 50 میلیون خانوار کشور کند.
جهانگیری در خصوص شعار انتخاباتی خود بیان داشت: «همه جهت ایران» شعار من است و فکر می کنم که هیچ چیز جهت ایرانی شریف تر و عزیزتر و بهتر از کشور عزیزمان ایران نیست وهمه ما باید جهت کشور عزیزمان ایران بسیج شویم که بتوانیم کشور عزیزمان ایران را از این پیچ مهمی که پیش روی آن آمده به خوبی عبور بدهیم.
وی افزود: باید بپذیریم که کشور با چالش های جدی در بخش های متفاوت روبه روست و این چالش ها را می شود با یک دولت کارآمد به خوبی عبور داد که اگر همه بسیج بشوند یک دولت کارآمدی هم شکل می گیرد و من فکر می کنم که این اتفاق خواهد افتاد و به همین علت من این شعار را گزینش کرده ام که ببینم می توانم به ایرانیان عزیز خدمت کنم.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خود اولویت کارهایش در صورت گزینش از سوی ملت گفت: اولویتی که مردم خودشان می گویند در نظرسنجی هایی که انجام می گیرد عموما بحث پرسشها اقتصادی است که در راس آنها بحث بیکاری و معیشت است و واقعیتی که وجود دارد، بیکاری یک کار کوتاه مدتی به معنای ضربتی نیست، ما انواع و اقسام طرح های ضربتی در دولت های گذشته انجام دادیم حتی در دولت اصلاحات هم دوره ای یک طرح ضربتی انجام دادیم و در دولت نهم و دهم به طور مفصل این طرح ضربتی انجام گرفت و معلوم شد که جز هدر دادن منابع نتیجه دیگری ندارد و می گفتند می خواهیم ایجاد اشتغال کنیم.
جهانگیری ادامه داد: گزارش مدیر کل وقت بانک مرکزی می گوید، که در یک سیستم براق 500 آرایشگاه خانمانه از محل این طرح ضربتی مجوز گرفتند، که وجود خارجی ندارند.
وی تصریح کرد: چون هنگامی که رانت توزیع می کنیم یک عده افراد زرنگ هستند که فقط می توانند ببینند کجا رانتی شکل گرفته و هجوم بیاورند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تجربه 40ساله ما نشان می دهد مسئله اشتغال راهکارهای خودش را دارد و امسال هم من فکر می کنم به همین علت مقام معظم رهبری تاکید کردند که اقتصاد مقاومتی کارآفرین نام بگیرد و معنای آن این است که اقتصاد مقاومتی، تولید و سرمایه گذاری هستند که منجر به اشتغال می شوند.

عبارات مهم : ایران

جهانگیری ادامه داد: اگر می خواهیم در کشور اشتغال راه افتد، باید تولید را راه اندازیم و اگر می خواهیم تولید راه انداخته شود باید سرمایه گذاری کنیم و جهت این که سرمایه گذاری منجر به اشتغال می شود به منابع نیاز داریم! منابع کشور وجود دارد، ما منابع نظام بانکی داریم، منابع بودجه قوه مجریه و منابع بخش شخصی داریم، بازار سرمایه داریم، اگر حتیهمه این ها را هم به صحنه بیاوریم، نمی توانیم به میزانی که منابع نیاز داریم، تامین کنیم بلکه باید ازمنابع خارجی هم استفاده کنیم.
وی تاکید کرد: باید فضایی درست کنیم که سرمایه گذار خارجی یکی از مهمترین گزینش هایش جهت سرمایه گذاری کشور عزیزمان ایران باشد. باید منابع بیاوریم و در طرح های بزرگ به کار بگیریم که من فکر می کنم ان شالله با یک فضای مناسبی که ایجاد خواهد شد، حتما منابع تامین خواهد شد.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: سرمایه گذاری و تولید و فعالیت جدی خواهد رسید و از محل آن ایجاد اشتغال خواهد شد، البته طرح های کوتاه مدتی جهت اشتغال می توان آینده نگری کرد که معنای آن هم این نیست که امروز اراده کنیم و افراد از فردا به سرکار بروند، البته ممکن است بعضی افراد چنین توانایی هایی داشته باشند، ولی ایجاد شغل و ایجاد کوچکترین واحد صنعتی یک سال طول می کشد.
جهانگیری بیان داشت: مسئول مبارزه با مفاسد اقتصادی قوه قضاییه است و قوه قضاییه باید با کسی که فساد اقتصادی انجام داده در کوتاهترین وقت ممکن با قاطعیت برخورد کند.
وی افزود: البته به جهت اینکه پیشگیری کنیم تا فساد زیاد کردن پیدا نکند شفافیت مورد نیاز است و شفافیت عالی ترین فرصتی است که در اختیار ما است و این اینترنت که ایجاد شده است می تواند به شفافیت کمک کند.
جهانگیری اظهار داشت: سامانه های مختلفی که در جاهای حساس کشور باید ایجاد شود در نظام بانکی ایجاد شده است و در گمرک هم که از سنتی ترین دستگاه های ما بود امروز به مدرن ترین روش اداره می شود.
وی خاطر نشان کرد: من فکر می کنم اگر شفافیت باشد و اگر قانون حاکم باشد و اگر مدیران پاک دستی در کشور منصوب شوند، حتما در پیشگیری از مفاسد موثر است و در مواردی هم که در جایی مفاسد اقتصادی رخ دهد، باید دستگاه قضایی برخورد کند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | منابع | اشتغال | ایرانی | ایرانیان | جهانگیری | سرمایه گذار | بازار سرمایه | سرمایه گذاری | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog